1. Granada
1492-ben a spanyolok a mór Andalúzia utolsó bástyáját, Granadát ostromolták. Ha Granada elesik, a lakossága minden bizonnyal Andalúzia többi részéhez hasonlóan az inkvizíció kegyetlenségének válik áldozatává.
Ezt hallva II. Bajezit oszmán-török padisah elküldött egy egész flottát, hogy kimenekítse a lakosságot. És nem csak a muszlimokat, de a város zsidó kisebbségét is kimentette. Eképpen kerültek a ladino nyelven beszélő spanyolországi szefárd zsidók a mai Törökországba, és az Oszmán Birodalom teljes területére.
2. A kuruc felkelés
Miután a vallásszabadságot biztosító Oszmán Birodalmat kiszorították az osztrák-magyar csapatok Magyarország területéről (1699 - karlócai béke), a török időkben protestáns hitre tért magyarság (főként a korábban független Erdély) részéről felkelés indult a protestantizmus védelméért és Magyarország függetlenedéséért a katolicizmust valló habsburg uralkodóház csapatai (a labancok) ellen 1703-tól kezdve. A szabadságharcot 1711-re leverték a francia és török támogatás ellenére is, és a kuruc magyaroknak menekülnie kellett.
III. Ahmed oszmán padisah Rodostóban menedéket biztosított a számukra, elit gyalogos zsoldoskatonáinak, a janicsároknak védelmével. A kuruc vezető II. Rákóczi Ferenc itt hunyt el, lakóhelye ma emlékház Törökországban.
3. A magyar szabadságharc
A reformkor idején (1825-48) elterjedtek a szabadság eszméi Magyarországon, mely az 1848-as európai forradalomhullám következtében a költők vezette forradalom formájában szembeszállt a habsburg uralkodóház egyeduralmával Buda-Pesten, az egyetlen győztes forradalmat eredményezve egész Európában.
A birodalmi felsőház majd az uralkodó is elfogadta Kossuth Lajos követeléseit a bécsi forradalom okozta nehézségek végett, melynek következtében létrejött az első magyar kormány (Gróf Batthyányi Lajos miniszterelnökségével).
De a magyarok erre felbátorodva egy szabadságharcot is indítottak 1848-ban Magyarország függetlenné válásáért, ám ez viszont sikertelenül zárult a habsburgok által segítségül hívott oroszok miatt, és a magyaroknak-lengyeleknek menekülniük kellett.
Abdülmedzsíd oszmán padisah viszont Kütahyában menedéket adott számukra, többek között Kossuth Lajosnak is (a szállása ma szintúgy emlékház). A menekülteket követelő osztrák és orosz követeknek azt a választ adta: "Egy magyarnak védelmében ötvenezer oszmánnak fog a vére folyni."
4. Zsidóüldözések a harmadik birodalomban
Adolf Hitler bankárok által pénzelt nemzetiszocialista pártjának az 1933-as és 1934-es németországi választásokon való győzelmét követően lépésről lépésre történt az európai zsidóság diszkriminálása, hátrányos helyzetbe helyezése. 1935-ben hozták meg a nürnbergi törvényeket, és ezek után a zsidókat a ruhájukon való sárga csillag hordására kényszerítették, majd a többi embertől elzárták őket gettónak nevezett városnegyedekbe.
1938-ban megtörténik a kristályéjszakának nevezett erőszakhullám, amikor egy ürügyre hivatkozva egyetlen éjszaka alatt sok zsidó boltot és zsinagógát felgyújtottak. Majd 1944-ben megtörténik a zsidók tömeges deportálása a munkatáborokba, ahol embertelen körülmények között dolgoztatták őket.
De sok zsidót viszont elbujtattak mások a nácik elől, akik így túlélték a koncentrációs táborokat. Több zsidót a muszlimok bújtattak el Albániában és Boszniában. 70 ilyen muszlim családról tudunk, például a boszniai Hargada családról.
És sajnos ezeket manapság elfelejtik magukat zsidóknak és keresztényeknek nevező emberek, mikor a muszlimokról fejtik ki a véleményüket.
És elfelejtik viszonozni a muszlimoknak mindezt, és nem kívánnak segíteni a menekülteken, ha muszlimokról van szó.
És igen, ezek a muszlimok, akik emberek életét mentették meg, ők voltak az igazi muszlimok, a szó szoros értelmében. Mert az Iszlám erre buzdított minket, hogy mentsük meg az emberek életét.
Aki az Iszlámot 100%-ban követi, az ezt a sort is követi a Koránból:
"Az is kivétel a politeisták (és bárki) közül, aki a védelmedet kéri. Adj hát neki védelmet, hogy hallhassa Allah Szavát! És helyezd el őt biztonságos helyen." (9:6)
A "vallásszabadságot biztosító Oszmán Birodalom" Ténykedése után Magyarország némely része jelentősen elnéptelenedett. A "békés együttélés" sem túl békésen zajlott, hűen a többi megszálláshoz.
VálaszTörlés